תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מגוון שימושים למשאבות מים

השימוש במשאבות מים קיים בכל ענפי המשק, בתעשיה, החקלאות, הבית והפנאי, באופן כללי בחיי היום יום של כל אחד ואחד מאיתנו. תהליכים שונים המוכרים לנו היטב ומובנים מאליהם לא היו מתקיימים ללא משאבות מים. 
קיימים סוגים שונים של משאבות מים הנבדלים במבנה ובאופן ההפעלה.

תפקידן של משאבות מים

תפקידה של משאבת המים הוא להגביר את לחץ המים הקיים ו/או את מהירות הזרימה.     
השימוש במים הולך וגובר ובדרך כלל לחץ המים המסופק ע"י ספק המים / הרשות אינו מספיק ונדרשת משאבה לשם כך.  

שימושים שונים למשאבות מים

על מנת להבהיר עד כמה משאבות מים מהוות חלק בלתי נפרד מחיינו, נציין מספר שימושים למשאבות:

·       ניקוי בריכות: בין אם מדובר על בריכה פרטית ובין אם על בריכה ציבורית, בריכת נוי או בריכות לשימוש חקלאי, ניקוי המים נעשה על ידי פעולת הסינון. יניקת המים מהבריכה על ידי משאבה והזרמתם דרך מערכת סינון והחזרתם לבריכה.

·       הזרמת מים לקומות גבוהות בבנייני מגורים: הבניה לגובה הולכת ותופסת חלק משמעותי בבניה החדשה וזוהי הבניה לא רק של ההווה אלא גם של העתיד. בניה לגובה טומנת בחובה לא מעט אתגרים על מנת שאיכות החיים תישמר היטב למרות המרחק מן הקרקע. אחד האתגרים הבולטים הוא העברת מים לקומות העליונות תוך שמירה על רצף הזרימה. אם באופן ישיר לצרכן או על ידי מילוי מאגר מים הנמצא על גג הבניין.

·       חקלאות וגינון: השקיה היא חלק בלתי נפרד מן החקלאות והגינון. בין אם מדובר על השקיית מדשאה באמצעות ממטרה ובין אם על השקיה באמצעות טפטפות של גידולים שונים, ההשקיה נעשית על פי רב בעזרת משאבה שמגבירה את לחץ המים הנדרש לצורך ההשקייה.

·       מערכות מיזוג אויר: שימוש נוסף וחשוב במשאבות הוא במערכות מיזוג אויר תעשייתיות, במיוחד כאלה בהן הקירור נעשה על ידי הזרמת מים לאזורים החמים הדורשים קירור. מגדלי קירור או צ'ילרים הם מערכות המבוססות על הזרמת מים לצורך קירור ולכן יש בהם שימוש במשאבות מים.

 

משאבת JET

 סוגים שונים של משאבות לשימושים השונים

כפי שניתן לראות, למשאבות שימושים רבים כשהשימושים המצוינים הם רק דוגמה קטנה למגוון השימושים הרב. בהתאם לכך משאבות שונות זו מזו במבנה, בגודל ובמנגנון הפעולה. ישנן משאבות צנטריפוגליות, משאבות רב דרגתיות אנכיות ועוד. את כל אלה ועוד מספקת קבוצת ש. אל המתמחה בתחום הולכת המים.


חיפוש מוצרים

עבור לתוכן העמוד